TK-Knives.pl | Księga gości

Komentarze:
Niedawno Ja również dołączyłem do grona posiadaczy noży TK. Miałem przyjemność osobiście odebrać zamówionego "Zawiszę Czarnego", zobaczyć warsztat pracy i poznać Pana Tomasza.
Chciałem napisać tak wiele... ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że wszystko zostało już napisane.
Napiszę tylko tyle: BARDZO DZIĘKUJĘ I DO ZOBACZENIA

Owocem spotkania stał się dodatkowo "OLO" - "miłość od pierwszego wejrzenia" :!inlove:


Dodano: Luty 9, 2023
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Dołączyłem do grona posiadaczy noży od Pana Tomasza. To co uderza to fakt, że Tomek zna każdy nóż jaki popełnił we wszelkich detalach co oznacza, że każdorazowo rodzi się jego dziecko. Tę ojcowską rękę widać w jego pracach. Nie jest to tylko kwestia doświadczenia i pietyzmu z jakim wykonuje swoje noże ale głębokiej analizy przy konstruowaniu konkretnego egzemplarza. Wyważenie i usytuowanie środka ciężkości sprawia że nóż staje się naturalnym przedłużeniem ręki - nóż precyzyjnie wykona to co użytkownik mu zada. Ostrze idzie dokładnie tam gdzie chcę żeby szło. Uważam ponadto, że każdy nóż jest sygnowany osobowością Pana Tomka. Każdy kto zamienił z nim choć kilka słów wie o czym mówię. Niezwykły człowiek i rzemieślnik który oddaje w nasze ręce coś najlepszego co mógł stworzyć. To w jakiś niesamowity sposób łączy posiadacza noża z Panem Tomaszem czyniąc ich przyjaciółmi. Dziękuję.
Nóż - Zawisza Czarny Mod


Dodano: Czerwiec 7, 2022
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Kilka lat temu zabawa dziecka z nożem co do zasady nie była niczym nadzwyczajnym. Jak przypadkowo wbił się w nogę to przykładało się listek i biegało dalej.
Teraz jest trochę inaczej.
Nie mniej godziny spędzone w lesie, przy ogniskach, z nożem zrobionym przez tatę to duży sentyment i przyjemne wspomnienie.
Używając wtedy noża często, wiedziałem jakie ma wady i co powinno być poprawione.
Po latach (20-stu) przypadkowo wróciłem do tematu noży. Rozpocząłem poszukiwania tego idealnego i po kilkunastu egzemplarzach z bardzo różnych źródeł i marek, odebrałem dzisiaj ostatni nóż - od Pana Tomka. Jest prosty, ale przemyślany. Stal Elmax - jeden z lepszych kompromisów między udarnością a trzymaniem ostrości, nierdzewny, masywny, fultang. Idealnie wyprofilowana rękojeść. Wykonanie premium.
Nie jest to może moja pasja, jak niektórych z Państwa, ale muszę przyznać, że posiadanie tego noża sprawia mi dużo satysfakcji.


Dodano: Maj 13, 2022
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Witam. Dzisiaj otrzymałem nóż Bevin. Kunszt i cała robota tego noża przerosły najśmielsze moje oczekiwania. Wygląd, kształt i perfekcja wykonania jest mega super. Dodam jeszcze że nóż został trochę zmodyfikowany o głębsze wcięcie palca wskazującego i o nieco szerszy szych co dało wzmocnienie na końcu ostrza, ale to - jak zapewniał Pan Tomasz, wszystko na plus. I się zgadza. Naprawdę szczerze polecam tego typu wykonanie. To dobry warsztat !
Janusz z Warszawy.


Dodano: Styczeń 27, 2021
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Witam,

nożyk jest prze kozacki - wygląda obłędnie niebieska rękojeść (gondrex) w połączeniu z czarnym (g10) wygląda stylowo. Nóż leży pewnie w ręce a budowa full tang nadaje mu "masywności" widać - że tym nożem można wiele zdziałać. Do tego ostrze - pierwsza klasa - tnie kartkę papieru bez najmniejszych problemów... Włosy z ręki też :)

Marut to jakość sama w sobie - polecam każdemu kto szuka czegoś porządnego...

Widać u Pana Tomasza fach w ręku...

Pozdrawiam i dziękuję !!!


Dodano: Styczeń 26, 2021
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Witam

Dołączam do grona posiadaczy noży TK. Właśnie dotarł do mnie Martin B. Nie jestem znawcą metalurgii, choć mam techniczne wykształcenie, ale mam bzika na punkcie zegarków i tak mogę ten nóż porównać. Jak do zegarka z górnej półki. Patek czy IWC. To kawał dobrego rzemiosła i mistrzowskiego wykonania. Musisz z szacunkiem patrzeć na ten nóż, bo TK włożył w niego sporo pracy i pasji. Dodając stal wysokiej klasy, dostajesz wysokiej klasy produkt. idę go testować.. :) Doskonały kontakt z TK. Gorąco polecam. :o :o


Dodano: Listopad 5, 2020
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Jeżeli szukacie czegoś wyjątkowego to na pewno jest to nóż wykony przez Tomasza Kołodzieja. Idealne spasowanie w dłoni. Precyzja wykonania i dbałość o szczegóły godna uznania. Wykonany z taką precyzją, że nie wiadomo czy to do gablotki, za szybę, jako dzieło sztuki wstawić czy iść z nim w najcięższy teren. Mówi się, że jeżeli coś jest do wszystkiego to nie nadaje się do niczego i tu można się pomylić. Udowodnił, iż można wykonać nóż, z którego byłby zadowolony drwal przy rąbaniu drzewca jak i chirurg przy precyzyjnych pracach. Kontakt z Panem Tomaszem jest godny uznania. Jest to człowiek, który nie odwala swojej roboty, ale podchodzi do niej z serduchem. Można się od niego wiele dowiedzieć i liczyć na to, że doradzi na każdym etapie projektu noża. Dość tego ględzenia trzeba wypróbować go w cięższym boju.

Dodano: Lipiec 17, 2020
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Mam Tytusa suuuuuper sprzęt polecam

Dodano: Kwiecień 18, 2020
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Mówią, że nie ma jednego, idealnego, uniwersalnego noża. To prawda. Natomiast jak najbardziej można mieć nóż który jest idealnie wykonany. Nóż to narzędzie, od którego czasami wiele się wymaga, a także wiele zależy, ważne więc żeby wzbudzał zaufanie. I to najlepsze określenie noża od TK. Co do wyglądu, kolorów, każdemu podoba się coś innego, ale nie sposób przejść obojętnie obok wykonania i spasowania elementów, oraz indywidualnie dobranego rozmiaru. Ma moc! Kontakt, doradztwo, cierpliwe tłumaczenie i odpowiedź na każde pytanie, oraz pohamowanie niejednokrotnie bezsensownych udziwnień pozwala porozumieć się w łatwy i przystępny sposób. Tyle z teorii, czas na praktykę, zdrowia!

Dodano: Marzec 28, 2020
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Komentarze:
Wczoraj dotarły do mnie noże Forest i Tytus. Są to moje pierwsze noże spoza masowej produkcji. Brak mi słów. Jakość wykonania, o użytych materiałach nie wspomnę. Wszystko super. Polecam wszystkim zainteresowanym posiadaniem noża na najwyższym poziomie.

Dodano: Marzec 28, 2020
Delete this entry Reply to entry Sprawdź adres IP
Powered by PHP Guestbook 1.7 from PHP Scripts
 
1 2 3 4 5 6 Next › Last »
Stop Guestbook SPAM